Pořadatel si vyhrazuje právo měnit podmínky v průběhu soutěže !!!

Každý účastník této akce je povinen striktně dodržovat následující pravidla:

 • Přestože soutěž oficiálně začala 15.1.2021, můžete se zaregistrovat kdykoliv během soutěže
 • Ročník 2021 končí 30.11.2021
 • Podmínkou pro úspěch v soutěži, je zdolat všechny soutěžní trasy prvního kola
 • Uznáváme pouze fotky, na kterých je zřetelně poznat soutěžní místo a soutěžící
 • Pokud je to možné, choďte po vyznačených turistických stezkách
 • Chovejte se k přírodě ohleduplně a neodhazujte odpadky
 • Ctěte zásady fair play

V případě porušení těchto pravidel může být účastník diskvalifikován!

Zpracování osobních údajů

Přihlášením do soutěže udělujete souhlas společnosti GIFF a.s., se sídlem Slévárenská 272, Frýdlant nad Ostravicí, IČ: 25843371, spisová značka B 2213 vedená u Krajského soudu v Ostravě. (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) uchovávala tyto osobní údaje:

 • e-mailovou adresu (přihlašovací údaj)
 • jméno a příjmení (nepovinný údaj)
 • fotografie Vámi nahrané

2. E-mailovou adresu je nutné zpracovat za účelem opakovanému přístupu do aplikace, zaslání zapomenutého hesla, zasílání informací týkající se turistické soutěže.  Fotografie jako důkaz, že osoba navštívila místa stanovené soutěží. Ostatní údaje jsou nepovinné, slouží pouze k identifikací osoby v případě nutnosti. Kromě e-mailové adresy můžete Vaše údaje aktualizovat kdykoliv.  Údaje budou Správcem zpracovány po dobu 10 let.

3. S výše uvedeným zpracováním udělujete svůj výslovný souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje společnosti GIFF a.s.

4. Berte na vědomí, že podle zákona o ochraně osobních údajů máte právo:

 • vzít souhlas kdykoliv zpět
 • požadovat po nás informaci, jaké vaše osobní údaje zpracováváme
 • požadovat po nás vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů
 • požadovat po nás výmaz Vašeho účtu včetně všech údajů, nebo tak můžete učinit sami v Můj profil -> Odstranit účet
 • v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů obrátit se na nás nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů.

FAQ

Proč se soutěž jmenuje Prostě ve formě?

Název soutěže je zároveň registrovaný slogan slévárny. Do forem se odlévají odlitky a druhý význam sloganu je jasný.

Jak se soutěží?

Každý rok je stanoveno několik cílů nebo tras a úkolem soutěžících je na tato místa dojít nebo dojet vlastní silou. Jako důkaz, že tam byli, si pořídí selfie tak, aby bylo vidět, o koho se jedná a o jaké místo se jedná. Foto poslat prostřednictvím programu, který běží pod webovým rozhraním.

Mají fotky nějaká pravidla?

Ano, na fotografii musí být jasně vidět, o jakého účastníka soutěže se jedná a na jakém místě se nachází. Pro usnadnění je možno si na mobilu zapnout GPS ve fotoaparátu a fotografie je pak po nahrání automaticky přiřazena k navštívenému místu. GPS ovšem nemusí vždy fungovat, proto je dobré se fotit tak, aby bylo poznat o jaké místo se jedná. Na jedné fotografii může být vyfoceno více účastníků.

Jak se mohu přihlásit?

Prostřednictvím registračního formuláře na webu www.prosteveforme.cz

Platí se za registraci?

Ne, registrace je zcela zdarma, ale pokud se chceš zúčastnit závěrečného večera s rautem a losováním o ceny, musíš si zakoupit v daném roce tričko nebo bundu s logem soutěže. Zároveň musíš splnit stanovený počet cílů nebo tras

Kde si koupím tričko/bundu?

Tričko/bunda se objednává přes web www.prosteveforme.cz. Kdy je možno objednávat, se dozvíš včas v aktualitách. Pozor, objednávky se nebudou provádět v průběhu celého ročníku soutěže, takže se zakoupením neváhej.

Jsou pravidla soutěže stále stejná?

Každý rok děláme nějaké změny, minimálně měníme cílová místa nebo přidáváme další motivační hry a soutěže. Všechny novinky zveřejňujeme v aktualitách

Vyhraji něco, když skončím v soutěži jako první?

Není to zaručeno. Celou koncepci soutěže jsme postavili na tom, ža nejdůležitější je radost z pohybu po horách. Pro všechny soutěžící připravujeme bohaté ceny v řádech statisíců, ale o tyto ceny se na závěrečném večeru losuje. Jinak řečeno i ten, který skončí poslední, může vyhrát první cenu

Jak se dozvím, který jsem?

Web je pečlivě zpracovaný a okamžitě po nahrání fotek uvidíš svoje pořadí

Potřebuji nějaký čip nebo jinou registrační pomůcku?

Ne, jediné co potřebuješ je vůle a mobilní telefon s fotoaparátem

Jaké změny tedy budou v ročníku 2021?

Struktura soutěže je stejná jako v roce 2020. Nejsou stanovena jen cílová místa, ale i startovní. Jinak řečeno, ke splnění cílového místa je stanovená trasa a povinností pro uznání je fotka ze startu a cíle (nikoliv naopak). Zároveň je měřen čas. Kdo chce, může závodit a srovnávat se s ostatními, může trasu dokonce zopakovat. V případě, že trasu opakujete (tj nahráváte fotky znovu), kilometry se znovu do celkového součtu nepřičítají. Kdo nebude chtít závodit, může trasy projít procházkovým tempem. Není nijak stanoven limit pro zdolání trasy.

Každé kolo má 20 tras do stejných cílů. S každým dalším kolem soutěže jsou trasy k cílům delší a náročnější. Pro účast na galavečeru stačí splnit první kolo, ale toto opravňuje jen k účasti a losování o základní ceny v malé tombole. Pokud se chcete zúčastnit losování o hlavní ceny, musíte ujít alespoň dvě kola. Za první kolo dostanete do malé tomboly jeden los, za dvě kola 2 losy a za 3 kola 4 losy. Do velké tomboly má každý účastník, ať splní dvě nebo tři kola, jeden los. Ale pozor, v ročníku 2021 bude velká tombola jen za předpokladu, že se podaří obejít celý svět!

Bude nějaká odměna i pro ty, co nebudou mít v losování štěstí?

Každý účastník, který splní cíle pro daný ročník, obdrží diplom, personifikovanou  fotoknihu soutěže v PDF formátu a originální medaili (ty budou předávány na závěrečném galavečeru)

Jsem mladší/starší ročník a těžko se v časech mohu srovnávat s ostatními, budete řešit kategorie?

Kategorie ne, ale hendikepy ano. Pokud do svého profilu uvedeš datum narození, výšku a váhu (tyto údaje se nebudou nikde zobrazovat) provedeme korekci v čase. Žebříček bude z reálných i hendikepových časů. Kdo tyto personální údaje do svého profilu neuvede, bude mít reálný čas roven hendikepovému

Co když si zakoupím tričko/bundu ale nesplním ani první kolo? Můžu na galavečer?

Ne, galavečer je jen pro ty, co splní alespoň jedno kolo. Zakoupené tričko/bunda, které dostaneš v průběhu roku, ti ale samozřejmě zůstává

Co když jsem splnil alespoň jedno kolo, ale nemám zakoupené tričko/bundu?

Jak již bylo psáno výše, bez trička/bundy nemůžeš na závěrečný galavečer (můžeš si pouze stáhnout diplom a fotoalbum ve formátu pdf). Trička/bundy se budou objednávat v první polovině roku v několika várkách.

Mohu pro své dítě použít svůj email?

Bohužel ne. Pokud dítě svůj email nemá, musíš mu ho vytvořit. Komunikaci můžeš samozřejmě vést za něj.

Mohou se trasy spojovat?

Ano, trasy je možné spojovat, ale jen za předpokladu, že nejdříve projdeš startem a pak cílem (tj start -> start a pak cíl -> cíl). V případě, že trasy spojíš, není možno si pomáhat motorovým vozidlem (tj vyfotím se na startu, pak přejedu na další start a pak vyrážím k cíli). Jelikož je dovoleno opravovat si v průběhu soutěže trasy v jednotlivých úrovních, není dovoleno spojovat trasy z různých úrovní (tj spojím si trasu z úrovně jedna a z úrovně dva).

Můžu soutěž absolvovat i jinak než pěšky?

Ano, můžeš. Při nahrávání trasy bude na výběr ze dvou variant – kolo nebo pěšky. Pokud jsi byl na běžkách, vyber variantu pěšky. Pokud jsi běžel, vyber variantu pěšky. V žádném případě nejezdi autem! Pohybování se autem mezi startem a cílem bereme za podvodné jednání.

Co když budu podvádět?

Chceme, aby celá soutěž byla založena na fair play. Některé věci nejsme schopni nijak zjistit. Pokud ovšem narazíme na podvodné jednání, smažeme vám celé kolo a pokud se to bude opakovat, budete vyloučeni ze soutěže. Tato soutěž běží již dlouhou dobu a i když si myslíte, že vás nikdo z účastníků nezná, nemusí tomu tak být. Může vás někde někdo vidět podvádět (např. pomáhat si na trase autem).