Vyhodnotili jsme pro Vás anketu.

Před nějakou dobou jsme Vám nasdíleli anketu s místy obou ročníků naší soutěže. Zajímalo Nás, které místa Vás nejvíc zaujala a nejvíce se Vám líbila.

Pro ty co ještě nehlasovali >>>>Tak klik sem <<<

Řekli jsme si, že ty průběžné hlasy spočítáme a seznámíme Vás s výsledky.

Váš nejoblíbenější vrchol za oba ročníky vyhrála Lysá hora 1323 m.n.m. My se tomu nedivíme, přece jen je to královna Beskyd. Dalšími vrcholovými favority mezi Vámi je Radhošť 1129 m.n.m s kaplí svatého Cyrila a Metoděje, vrchol Smrku 1276 m.n.m a taky vrchol Ondřejníku 694 m.n.m s panem Břízotřískou.

Za nejhezčí poutní místo jste zvolili Muřinkový vrch s kapličkou na hraničním hřebeni mezi CHKO Beskydy a CHKA Kysuce. Jako druhé nejhezčí poutní místo jste vybrali Myslíkovské Lurdy ležící v oblasti Palkovických hůrek. Dalším oblíbeným poutním místem je kamenná mohyla v Beskydech Ivančena, která byla postavena na památku skautů, kteří byli popravena za účast v protinacistickém odboji.

Za nejzajímavější vodní útvar jste vybrali Satinské vodopády spolu s chladnou vodou. Všímáte si, že ty nejhezčí místa, které jste označili jsou okolo Lysé hory? Vzdálenější Čurabský klauz, který sloužil k přepravě dřeva při jeho těžbě a Maxová nádrž na řece Smradlava, u Vás také zabodovali.

Jako nejzajímavější místo jste vybrali Čertů stůl, který je bezesporu jedním z unikátních přírodních útvarů v Beskydech. Zvonička Martin na Javořince, která je zde teprve třetím rokem u Vás slaví úspěch a její návštěvu jedině doporučujeme.

Ty nejhezčí výhledy jste měli z rozhledny Miloňová o šestibokém půdorysu na železobetonových základech, která je celá ze smrkové kulatiny. Miloňové konkuruje rozhledna na vrcholu Stratenc na hřebeni Javorníků česko-slovenské hranice. Pro krásné výhledy, však nemusíte až k Slovenským hranicím, stačí Vám vyrazit na vrchol Velkého Javorníku.

Podle nás to lépe dopadnou nemohlo, jelikož jste vybírali z našich soutěžních míst 😀 Vybrali jste opravdu krásná místa. My Vám moc děkujeme, že jste si na naši anketu našli čas. Ti z Vás, kteří ještě nehlasovali, mohou anketu vyplnit viz. odkaz nahoře, budeme jenom rádi. Anketa poběží až do konce naší soutěže, tedy 30.11.2018.

Musíme Vám, taky moc poděkovat za vaše tipy na spoustu zajímavých míst, člověk by ani nevěřil kolik jich ve svém okolí najde. Mějte proto oči otevřené a pokud víte o nějakém místě, které stojí za to navštívit a moc se o něm neví, neváhejte nám napsat svůj tip. Zvážíme zařazení těchto míst do dalšího ročníku a třeba tam právě najdete Váš tip.

TBT

Publikováno : 28.06.2018 7:34